Modne fryzury męskie na lato

0
122

Jakie fryzury męskie są modne w letnim sezonie 2021? Przede wszystkim króluje praktyczność oraz poleganie na sprawdzonych fryzjerskich rozwiązaniach. Dzięki czemu ponownie podobnie jak w zeszłym sezonie na ulicach widzimy takie fryzury jak com over lub buzz cut. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym charakteryzuje się te fryzury oraz które stylizacje są uważane za najmodniejsze to zapraszamy do lektury!

Modne fryzury w sezonie letnim 2021

Wakacyjny klasyk – blowout
Niezmiennie od lat typowa wakacyjna fryzura to blowout, czyli nieco dłuższe włosy sprawiające wrażenie jakby zostały dosłownie przed chwilą potraktowane mocniejszym nadmorskim wiatrem. Jest to fryzura, która przyciąga wzroki jest dosyć wygodna, bo nie wymaga zbyt wielu czasu spędzonego na stylizacji. Naszym zdaniem jest to znakomita fryzura dla każdego kto chce przybrać wakacyjny look, niekoniecznie tylko dla surferów!

Aktualne trendy – comb over oraz buzz cut
Osoby, które nie interesują się fryzjerstwem mogą nie znać tych anglojęzycznych zwrotów. Niemniej jednak każdy z nas widuje obie te fryzury na polskich ulicach. Comb over to fryzura, która polega na pozostawieniu dłuższych gęstych włosów przy jednoczesnym krótkim ostrzyżeniu boków. Całość powinna być możliwa do wyraźnego zaczesania grzebieniem. Stąd też nazwa tej fryzury (comb w języku angielskim oznacza grzebień).

Z kolei buz cut polega na mocnym przystrzyżeniu za pomocą maszynki. Kluczem do sukcesu jest jednak wyraźne przystrzyżenia w okolicach czoła w taki sposób, aby widoczne były symetryczne linie strzyżenia po obu stronach głowy. Całość prezentuje się bardzo schludnie. Tego rodzaju fryzura dobrze się prezentuje u panów z delikatnie pulchniejszą twarzą, natomiast nieco słabiej w przypadku osób z bardzo szczupłą głową.

Prawdziwy hit – manbun
To co jest wyjątkowo modne to męski kucyk związany z tyłu głowy. Jest to pokłosie mody na fryzury inspirowane stylem „na drwala”. Wydaje się, że moda na tego typu fryzury wybuchła już co najmniej z dekadę temu, jednak wciąż to właśnie taka stylizacja jest wyjątkowo modna podczas tegorocznych wakacji.

Jak zapewnić sobie modną wakacyjną fryzurę?

Najlepiej wybrać się do męskiego barbera, który specjalizuje się w męskich fryzurach. Obecnie niemal każdy nowoczesny męski Barber dysponuje kalendarzem online, za pomocą którego można zarejestrować się do salonu bez potrzeby uciążliwego procesu rejestracyjnego. Jeśli chcemy zapewnić sobie modną wakacyjną fryzurę to zdecydowanie warto postawić na Barber shop a nie na tradycyjny salon fryzjerski, gdyż jakość świadczonych usług w salonach, które przedstawiają się jako Barber shopy jest zazwyczaj nieco wyższa.